Salmarim - portugalski kwiat soli - flor de sal
Salmarim– portugalski kwiat soli

Zbierany ręcznie FLOR DE SAL - kwiat soli - jest najdelikatniejszą, puszystą pianką w postaci wykwintnych kryształów, które powstają na powierzchni solanek („salinas”) - specjalnych zbiorników z wodą morską z Oceanu Atlantyckiego - w procesie odparowywania. Suszona promieniami słońca i podmuchami wiatru - najbogatsza w minerały, "śmietanka morska"! Używają jej nawybitniejsi szefowie kuchni na świecie.
To najbardziej szlachetna i wyrafinowana postać soli morskiej. Koneserzy nazywają ją “kawiorem” wśród soli. Kwiat soli zbiera się ręcznie za pomocą specjalnych sitek i ta metoda jest niezmienna od setek lat! By powstał ten w 100% naturalny produkt, koniecznie jest idealne połączenie niezbędnych elementów przyrody: słonej wody z Atlantyku, wiatru wiejącego z odpowiedniego kierunku, promieni słonecznych i pracy rąk ludzkich. Te idealne warunki panują w regionie Algarve w miejscowości Castro Marim, położonej na terenie rezerwatu przyrody, skąd pochodzi kwiat soli Salmarim.
Warto wiedzieć, że jest niezwykle czysty z chemicznego punktu widzenia. Nie poddawany jest żadnym procesom chemicznym. To produkt w 100% „slow food”.

Kwiat soli stosowany jest do gotowania i przyprawiania wybornych dań. Doskonale wydobywa i podkreśla smak potraw. Jest stosowany jako „finishing salt”, czyli tzw. „kropka nad i”. Kwiat soli nie wyciąga wody z mięsa, tak jak zwykła sól, więc można używać go do nacierania mięsa przed obróbką. W smaku niezwykle delikatny, do tego stopnia, że może być używany z powodzeniem również do przygotowywania deserów. Doskonale smakuje z czekoladą i karmelem. Wspaniałą przystawką są truskawki polane gorącą gorzką czekoladą i oprószone kwiatem soli, czy też słodkie pomarańcze w plastrach polane oliwą i oprószone kwiatem soli. Ważne, że kryształy wolno się rozpuszczają i stanowią doskonałą ozdobę dania, które jest serwowane.

Dostępny w 5 smakach: klasyczny, z cytryną (polecany do dań rybnych, wędzonego łososia i gotowanych warzyw), z oliwkami i chili (polecany szczególnie do makaronów i risotto), z oregano i natką pietruszki (polecany do sałat), z papryką i czosnkiem (polecany do dań mięsnych, szczególnie do dziczyzny oraz do grillowanych lub smażonych krewetek).

Salmarim– portugalski kwiat soli

 

Sól dostępna jest w opakowaniach papierowych, ale ekskluzywne opakowanie z korka idealnie chroni sól przed wilgocią i zapewnia doskonałe warunki przechowywania, chroniąc kryształy również przed kruszeniem.
Salmarim - portugalski kwiat soli
Unikat na skalę światową - wędzony kwiat soli Flor De Sal Salmarim.
Do wędzenia użyto drewna dębu korkowego.

Absolutny rarytas!

Lekko wędzony.


Szef Henrique Mouro sugeruje, by użyć go jako wyrafinowane wykończenie warzyw z masłem, marynowanych małży oraz białych mięs.

Mocno wędzony.


Szef Henrique Mouro sugeruje, by użyć go do tłustych ryb i mięs, gotowanych warzyw, piersi z kaczki, cielęciny.

 

Salmarim - portugalski kwiat soli Salmarim - portugalski kwiat soli
Salmarim Salmarim


Więcej kategorii: